RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach

Publikacja: Środa, 5 sierpnia (14:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy rodziny z kamienicy w Katowicach, w której w nocy wybuchł gaz, nie będą mogły na razie wrócić do swoich mieszkań. Inspektor nadzoru budowlanego uznał, że w budynku trzeba najpierw przeprowadzić remont i wyłączył obiekt z użytkowania.

Gaz wydobywający się z butli wybuchł nocą w trzypiętrowej kamienicy przy ul. Szenwalda. Do szpitala trafił mieszkający na drugim piętrze mężczyzna. Po wybuchu kamienicę opuściły trzy rodziny – noc i ostatnie godziny lokatorzy spędzili u swoich bliskich.

Po oględzinach okazało się, że zniszczenia są poważne – m.in. zawalona ścianka działowa i uszkodzone ściany zewnętrzne. Nie jest wykluczone, że eksplozja uszkodziła także strop i dach budynku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Katowice gaz

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: