RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Wierzyciel odstępuje od egzekwowania długu

Publikacja: Niedziela, 4 lutego (11:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<I>Wycofamy nasze roszczenia, jeśli zrobią to inni wierzyciele</i> - mówi przedstawiciel jednej z firm, której wrocławski Akademicki Szpital Kliniczny winny jest około 4 mln zł. Dyrekcja kliniki onkologii dziecięcej liczy, że również inni wierzyciele wycofają się ze swych żądań.

Ta decyzja bardzo cieszy – mówi prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Nic nie działa tak dobrze na innych, jak przykład. Dobry przykład - podkreśla Chybicka.

Akademicki Szpital Kliniczny to największy szpital na Dolnym Śląsku i jeden z największych w kraju. Placówka ma 300 mln zł zadłużenia. Pod koniec minionego tygodnia NFZ przekazał komornikowi ponad 12 mln zł za wykonane świadczenia oraz z kwoty przeznaczonej na podwyżki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: