RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: Skarb do oglądania po raz ostatni

Publikacja: Niedziela, 25 czerwca (13:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dziś ostatnia szansa na obejrzenie Skarbu Wrocławia. Kolekcję wykupiły za prawie półtora miliona euro władze miasta przy udziale prywatnych sponsorów. Eksponaty dotarły do stolicy Dolnego Śląska z Bremy.

Po zamknięciu wystawy skarbem zajmą się historycy. Wszystko po to, by stworzyć pierwszą publikację, która będzie dokładnie opisywać całą kolekcję. Na razie bowiem takich publikacji w muzeum nie ma. Skarb wróci i będzie go można oglądać, ale dopiero za kilka miesięcy. I dlatego wielu ciekawych wybrało się na wystawę. Przez miesiąc obejrzało ją ponad 8 tysięcy osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: