RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wniosek o areszt dla ordynatora z Ostrowa Wlkp.

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wniosek o aresztowanie byłego ordynatora stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim wysłała do sądu kaliska prokuratura. To właśnie tam doszło do zarażenia 48 osób żółtaczką. W sobotę do aresztu trafiła również podejrzana w tej sprawie była pielęgniarka oddziałowa stacji.

Prokuratura zarzuca Stanisławowi T. „nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego”. Wniosek o areszt uzasadnia obawą matactwa i wysoką karą, jaka grozi mężczyźnie.

Podobne zarzuty postawiono byłej pielęgniarce oddziałowej stacji, Renacie R. Obojgu grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: