Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3-1 w najciekawszym meczu 16 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki temu wiślacy powiększyli przewagę w tabeli nad Legią Warszawa do pięciu punktów.

Mecz w Chorzowie zapowiadał się arcyciekawie. Ruch to rewelacja tegorocznego sezonu, Wisła to aktualny mistrz kraju i lider tabeli. Jednak pierwsza połowa nieco rozczarowała. Na szczęście druga część mogła się podobać. W 59 minucie bramkę dla Ruchu zdobył niechciany w Wiśle Andrzej Niedzielan

Wiślacy odpowiedzieli dość szybko. Już siedem minut później wyrównującego gola strzelił Piotr Brożek. Godnie zastąpił kontuzjowanego brata Pawła, bo w 78 minucie popisał się asystą, a akcję wykończył Marcelo. Wynik spotkania ustalił Patryk Małecki, który zdobył ósmą bramkę w sezonie.

W drugim niedzielnym meczu Polonia Warszawa zremisowała z Koroną Kielce 1-1. Czarne Koszule wyraźnie przeważały, ale udało się im strzelić tylko jednego gola, którego autorem był Filip Ivanovski. W doliczonym czasie gry wyrównał Hernani.