RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wisła Kraków gromi Górnika Zabrze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Zabrzu rozegrano ostatni mecz 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Miejscowy Górnik przegrał z Wisłą Kraków 0:4. Bramki dla krakowian zdobyli: Paweł Brożek (dwie), Jean Paulista i Patryk Małecki.

W najważniejszych sobotnich meczach Zagłębie Lubin wygrało z Odrą Wodzisław 1:0, a Korona Kolporter Kielce pokonała Arkę Gdynia 1:0.

Zagłębie Lubin odniosło trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Odrę Wodzisław dzięki bramce, którą zdobył Michał Chałbiński.

Jedna bramka padła także w meczu Korony Kolportera Kielce z Arką Gdynia. O zwycięstwie przesądził gol Grzegorza Bonina.

Cenne trzy punkty wywiózł ze Szczecina Łódzki Klub Sportowy, który pokonał Pogoń 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 64. minucie spotkania Ensar Arifovic.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Wisły Płock z Lechem Poznań. Z kolei kibice, którzy oglądali mecz Groclinu Grodzisk Wielkopolski z Widzewem Łódź, nie doczekali się ani jednej bramki.

W tabeli ekstraklasy prowadzi drużyna BOT GKS Bełchatów, która wyprzedza o trzy punkty ekipy z Lubina i Kielc.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: