Rekordową temperaturę zmierzono w stacji obserwacyjnej w centrum Monachium. Sięgnęła dokładnie plus 20,7 stopnia Celsjusza. Służby poinformowały, że od początku prowadzenia zapisów temperatury w całych Niemczech nie odnotowano podobnej sytuacji.
Wiosenna pogoda cieszy w tych dniach również mieszkańców większej części Włoch. Na południu święta Bożego Narodzenia można spędzać na plaży. W poniedziałek temperatura dochodziła tam do 20 stopni Celsjusza. Gorąco, jak na pierwsze dni zimy, jest na Sycylii,Sardynii oraz w Kalabrii i w Rzymie.
Niecodziennie wysokie temperatury sprawiły, że we włoskich górach zwiększyło się zagrożenia lawinowe. Od niedzieli lawiny schodzą w Piemoncie i w Trydencie.