Przekazane wczoraj więzienie jest w tej chwili puste. Teraz irackie władze mają zdecydować o jego przyszłości.
W ulokowanym na peryferiach Bagdadu więzieniu Abu Ghraib w tym roku przetrzymywanych było 4,5 tys. więźniów. Ponad 2 tysiące zostało zwolnionych na podstawie decyzji irackiego rządu. Pozostali zostali przewiezieni do innych więzień przez siły amerykańskie.
Abu Ghraib zyskało rozgłos w 2003 roku, kiedy na światło dzienne wypłynęły informacje o amerykańskich żołnierzach znęcających się nad przetrzymywanymi w nim więźniami.