RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Widmo ewakuacji wisi nad szpitalem w Rybniku

Publikacja: Sobota, 30 maja (14:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jak podkreśla dyrektor placówki dla nerwowo i psychicznie chorych w Rybniku, na razie czarny scenariusz nie wchodzi w grę. W szpitalu przebywa około tysiąca pacjentów, ale nowi nie są już przyjmowani, bowiem w piątek pielęgniarki i pielęgniarze odeszli od łóżek pacjentów. Domagają się obiecanych pieniędzy.

Musieliśmy odejść od łóżek chorych, żeby walczyć o swoje. Nasza praca jest ciężka, niebezpieczna. Jest o co walczyć i nie poddamy się, dopóki nie będzie przynajmniej rozmów z dyrektorem - mówią protestujący.

Szpital jest zadłużony. Nie stać go na takie wymagania - odpowiada natomiast dyrekcja. Placówkę w Rybniku odwiedził reporter RMF FM Piotr Glinkowski:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: