RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warszawiacy protestowali przeciw wojnie w Gruzji

Publikacja: Poniedziałek, 11 sierpnia (20:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 150 osób przyszło przed rosyjską ambasadę w Warszawie w proteście przeciwko działaniom zbrojnym Rosji w Gruzji. Demonstracja przebiegała w bardzo gorącej atmosferze.

„Łapy precz od Gruzji”, „Putin morderca”, „Precz z ruskimi” – to tylko niektóre skandowane przez demonstrujących hasła. Większość zgromadzonych trzymała w rękach gruzińskie flagi i przyczepione do ubrań specjalne wstążeczki na znak solidarności z Gruzją. Przed ambasadę przychodzili nie tylko warszawiacy:

Demonstrujący zapowiedzieli, że jeśli będzie taka potrzeba, na jednej manifestacji się nie skończy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: ambasada

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: