RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Walka o krzesła podczas obrad Okrągłego Stołu

Publikacja: Piątek, 6 lutego (12:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pierwsze starcie ze stroną komunistyczną dotyczyło…krzeseł – wspomina obrady Okrągłego Stołu, szef wydziału ds. przestępczości zorganizowanej w Komisji Europejskiej, Jakub Boratyński. 20 lat temu był najmłodszym uczestnikiem rozmów.

Będąc 18-letnim maturzystą brał udział w obradach po stronie opozycyjnej w podstoliku ds. młodzieży.

Wchodzimy do sali w Pałacu Namiestnikowskim, a druga strona już jest i rozsiadła się dookoła stołu, który nie był okrągły tylko prostokątny – wspomina obrady Okrągłego Stołu, Jakub Boratyński w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską - Borginion.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: