Będąc 18-letnim maturzystą brał udział w obradach po stronie opozycyjnej w podstoliku ds. młodzieży.
Wchodzimy do sali w Pałacu Namiestnikowskim, a druga strona już jest i rozsiadła się dookoła stołu, który nie był okrągły tylko prostokątny – wspomina obrady Okrągłego Stołu, Jakub Boratyński w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską - Borginion.