RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Zakopanem Boże Narodzenie raz jeszcze

Publikacja: Czwartek, 7 stycznia (13:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grekokatolicy i prawosławni obchodzą dziś Boże Narodzenie. W Zakopanem "Rożdiestwo" świętuje kilka tysięcy Rosjan, Ukraińców i Białorusinów. W Starym Kościółku przygotowano dla nich nawet specjalną mszę, która będzie celebrowana według obrządku prawosławnego.

Będziemy spacerować, pojeździmy na nartach, później pójdziemy do aqua parku, a wieczorem może kogoś odwiedzimy i pójdziemy do kawiarni. Możliwości mamy raczej ograniczone. Nie wiem nawet, gdzie tutaj jest cerkiew. Ja w połowie jestem Polakiem i katolikiem, ale rosyjskie Boże Narodzenie jest dla mnie bardzo ważne - mówią reporterowi RMF FM Maciejowi Pałahickiemu turyści ze Wschodu:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: