Ostatnio Mennica wybiła 9 replik monety z 1766 roku, ówczesnej dwuzłotówki, ważących po kilogramie czystego złota. Sześć sprzedano jeszcze przed wybiciem. Moneta z numerem 1 kosztowała 185 tysięcy złotych.
Jeden z klientów kupił ostatnio tyle złota, że aby je zapakować do samochodu, musiał użyć wózka widłowego.