RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Polsce wybuchła gorączka złota

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hossa na światowym rynku złota spowodowała, że zainteresowanie zakupem sztabek bije w Polsce rekordy - pisze "Gazeta Wyborcza". Mennica Polska w pierwszej połowie roku sprzedała o 250 procent więcej tego kruszcu niż rok wcześniej.

Ostatnio Mennica wybiła 9 replik monety z 1766 roku, ówczesnej dwuzłotówki, ważących po kilogramie czystego złota. Sześć sprzedano jeszcze przed wybiciem. Moneta z numerem 1 kosztowała 185 tysięcy złotych.

Jeden z klientów kupił ostatnio tyle złota, że aby je zapakować do samochodu, musiał użyć wózka widłowego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: