Nie jest zaskoczeniem, że Polacy na mundialu wystąpią w barwach narodowych. Teraz poznaliśmy konfigurację barw, w jakich na mistrzostwach zaprezentują się nasi piłkarze. Pierwszy mecz już we wtorek. Na stadionie Spartaka Moskwa Polacy zagrają z Senegalem.

W pierwszym spotkaniu wystąpimy w roli gospodarzy, zatem Polacy ubiorą się w podstawowe reprezentacyjne stroje. Będzie to biała koszulka, czerwone spodenki i białe getry. Bramkarz będzie miał na sobie czarny strój. Nasi przeciwnicy założą zielone (morskie) stroje. Golkiper Senegalczyków będzie miał na sobie fioletowy trykot. Sędziowie w tym spotkaniu wystąpią na żółto.

Kolejny mecz to starcie z Kolumbią. Tu również będziemy gospodarzami, więc konfiguracja barw będzie taka sama, jak w meczu z Senegalem. Jedynie bramkarz będzie ubrany w neonowy zielony strój. Kolumbijczycy wyjdą na niebiesko, ale ich stroje będą miały pomarańczowe elementy. Bramkarz będzie ubrany w czarno-fioletowy strój. Arbitrzy - ponownie na żółto.

W spotkaniu z Japonią wystąpimy w roli gości. Dlatego zawodnicy z pola będą ubrani w jednolite białe stroje. Bramkarz Polski założy ponownie neonowozielony strój. Japończycy zagrają tradycyjnie na granatowo, a ich bramkarza poznamy po pomarańczowym ubraniu. Sędziowie założą czerwone koszulki.