RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Czechach zwyciężył Bronisław Komorowski

Publikacja: Poniedziałek, 5 lipca (01:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polacy w Czechach, którzy wzięli udział drugiej turze wyborów prezydenckich, głosowali głównie na Bronisława Komorowskiego. Głosowanie na terenie Republiki Czeskiej przebiegło bez incydentów.

Według informacji komisji wyborczej powołanej przy ambasadzie RP w Pradze, w czeskiej stolicy oddano w sumie 1048 głosów. 772 osoby opowiedziały się za Bronisławem Komorowskim, a 261 za Jarosławem Kaczyńskim. Głosów nieważnych było 15.

Drugi obwód wyborczy dla Polaków głosujących w Czechach utworzono w Ostrawie. Jak poinformował tamtejszy konsul generalny Jerzy Kronhold, głosowało około 150 osób, w tym około 90 oddało głos na Bronisława Komorowskiego, a około 50 na Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: