RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W. Brytania: Piłeś? Zrezygnuj z nart

Publikacja: Niedziela, 13 grudnia (08:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Piłeś? Nie zjeżdżaj", "Piłeś? Nie przypinaj nart!" – takie apele skierowane do Brytyjczyków można przeczytać na plakatach i broszurach, które pojawiły się w stacjach narciarskich we Włoszech , Francji i Szwajcarii. Kampanię organizuje brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Na dużej wysokości alkohol działa szybciej, wskutek czego odczucie zimna i świadomość niebezpieczeństwa są mniejsze - głoszą ulotki. Twoje reakcje są wolniejsze, a nieodpowiedzialne zachowanie może popchnąć cię do przestępstwa. W nadmiarze spożyty alkohol może ci zwyczajnie popsuć wakacje - ostrzega brytyjskie MSZ.

W ubiegłym roku ponad trzydziestu obywateli Wielkiej Brytanii zginęło w wypadkach na stokach narciarskich w Alpach; połowa z nich nie miała jeszcze 25 lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: