RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Bielsku-Białej ruszy produkcja części do silników Boeinga

Publikacja: Środa, 20 maja (06:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Bielsku-Białej w fabryce Avio powstawać będą części najnowszych silników do Boeingów - zapowiada "Rzeczpospolita". Specjalnie budowana linia technologiczna ma kosztować włoskie Avio - partnera General Electric, silnikowego giganta ze Stanów Zjednoczonych - prawie sto milionów złotych.

Bielska fabryka będzie miała wyłączność na produkcję istotnego modułu potężnego silnika GEnx 2B - tzw. części stałej turbiny niskiego ciśnienia.

Sukces jest jednak podwójny, bo to właśnie inżynierowie z polskiego centrum badawczo-rozwojowego Avio we współpracy z konstruktorami General Electric zaprojektowali urządzenie i doprowadzili do jego wdrożenia - podkreśla "Rzeczpospolita".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: