Dla tych, którzy chcieliby jeszcze wykupić nowe, wydłużone lokaty bankowe, oddziały wielu banków pracowały również w niedzielę. Podatnicy mają coraz mniej czasu na dokonanie inwestycji, które uchroniłyby ich oszczędności przed 20-procentowym podatkiem od zysków z lokat bankowych.

Jednak w czasie weekendu podatnicy nie szturmowali bankowych okienek. Do jednego z banków w centrum Wrocławia zajrzał wczoraj nasz reporter. Zastał tam sporą grupkę osób, ale jak się okazało - oni nie chcieli zdążyć przed ustawą wprowadzającą opodatkowanie odsetek od oszczędności. Posłuchaj rozmowy Macieja Sasa z klientami banku:

Senat zadecydował, że przepisy wprowadzające podatek od oszczędności zostaną wprowadzone dopiero 1 grudnia, a nie jak chciał rząd i Sejm, z dniem opublikowania nowelizacji ustawy o PIT. 20-procentowy podatek od zysku z oszczędności według senatorów obejmować miałby konta założone po 1 grudnia. Senackie poprawki wracają teraz do Sejmu. A podatnicy będą mieli więcej czasu na decyzję co zrobić ze swoimi pieniędzmi.

Foto: Archiwum RMF

07:30