RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W 2009 r. sportowych emocji nie zabraknie

Publikacja: Czwartek, 1 stycznia (18:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rok 2009 zaczął się w polskim sporcie bardzo słabo. Najlepszy z naszych skoczków, Adam Małysz, zajął odległe 37. miejsce w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. A co przyniosą następne, dni, tygodnie i miesiące?

Już w połowie stycznia mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Nasi zawodnicy będą bronić tytułów wicemistrzowskich. Jeszcze zimą o medale powalczą także narciarze i biatloniści.

Wszyscy żyjemy nadzieją, że Nowy Rok da nam nową sportową gwiazdę. Będę bardzo mocno trzymał kciuki za Artura Nogę, który był piąty na igrzyskach w Pekinie w biegu na 110 metrów przez płotki - mówi Radosław Leniarski z „Gazety Wyborczej”. Lekkoatleci powalczą na mistrzostwach świata w Berlinie dopiero w sierpniu.

W naszym kraju tak dużych imprez zabraknie, ale Polska nie będzie sportową pustynią. Odbędą się o nas mistrzostwa świata w kolarstwie torowym, a także mistrzostwa Europy koszykarzy i koszykarek. Do Polski przyjadą także najlepsi rajdowcy świata, a więc polscy kibice narzekać nie powinni. Posłuchaj prognoz Patryka Serwańskiego z redakcji sportowej RMF FM:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: sport

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: