I znów będziemy narzekać na pogodę, tym razem na palące słońce. Napływają do nas bowiem afrykańskie masy powietrza. Najcieplej będzie na południu kraju. Już jutro słupki rtęci powędrują nawet do 34 st. C! Miejscami będzie padać i mocno zagrzmi. Pojawi się także mocny wiatr, niewykluczone są gradobicia.
Żar będzie lał się z nieba w środę. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni w Gdańsku do 35 stopni we Wrocławiu.
Od upałów nie odpoczniemy w czwartek. Wręcz przeciwnie! To będzie najgorętszy dzień. W Gdańsku słupki rtęci powędrują do 27 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu nawet do 36.