RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

US Army kontra irańscy agenci

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Waszyngton zezwolił wojskom amerykańskim w Iraku na zabijanie lub branie do niewoli irańskich agentów. <i>Mamy pełne prawo łapać agentów wywiadu działających w Iraku</i> - mówi prezydent USA.

Niektórzy starają się sugerować, że ochrona naszych żołnierzy i Irakijczyków przed ingerencją zagraniczną oznacza rozszerzenie konfliktu, ale to nieprawda - tłumaczył decyzję Waszyngtonu George Bush.

Według dziennika "Washington Post" od ponad roku wojska USA w Iraku potajemnie pojmały kilkudziesięciu domniemanych irańskich agentów. Przetrzymywano ich przez trzy-cztery dni, a potem zwalniano, by uniknąć ewentualnych napięć z Teheranem.

Gazeta pisze również, że Amerykanie w sekrecie pobrali próbki DNA niektórych pojmanych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: