Koszykarze Orlando Magic przegrali z Miami Heat 98-99 w meczu ligi NBA. To pierwsza porażka Magic po serii pięciu zwycięstw. Marcin Gortat zdobył w tym meczu trzy punkty.

Mecz w hali Amway Arena w Orlando był niezwykle zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. Już w pierwszej kwarcie gracze z Miami zaimponowali szczelną obroną, przez co lider Magic Dwight Howard nie miał okazji do wejść pod kosz. Koledzy Marcina Gortata ratowali się rzutami z dystansu i po dwóch kwartach prowadzili jednym punktem. W trzeciej odsłonie Magic ostrzej zaatakowali i odskoczyli rywalom na kilka punktów. Po celnych rzutach wolnych Gortata ich przewaga wzrosła do ośmiu punktów. Świetnie spisywał się Jason Williams, który w sumie zdobył 25 punktów i miał 8 asyst.

Gdy w czwartej kwarcie Orlando prowadziło już jedenastoma punktami, wszystko wskazywało na to, że seria kolejnych zwycięstw powiększy się do sześciu. Jednak właśnie wtedy do pracy zabrał się niewidoczny wcześniej Dwayne Wade. Trafiał jak natchniony, rzucił 16 punktów w czwartej kwarcie i na sześć minut przed końcem gospodarze prowadzili już tylko dwoma punktami. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich sekundach. Przy stanie 95-95 ważny rzut za trzy punkty trafił Vince Carter. Miami odpowiedziało dwoma oczkami Haslema, a potem oba rzuty wolne przestrzelił Williams. Na sekundę przed końcem na rzut zdecydował się Wade, przestrzelił, ale piłkę w powietrzu przechwycił Michael Beasley i potężnym wsadem zapewnił Heat jednopunktowe zwycięstwo.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 13 minut. Nie był to porywający występ Polaka, bo w obronie nie radził sobie z Anthonym i Haslemem, a w ataku to rywale nie pozwalali mu rozwinąć skrzydeł. W efekcie wszystkie punkty zdobył z rzutów wolnych. Na tablicach zebrał tylko trzy piłki.

Po tej czwartej porażce w sezonie Orlando Magic spadli na drugie miejsce w Southeast Division. Prowadzi Atlanta Hawks. Teraz przed Gortatem seria wyjazdowych spotkań na Wschodzie, pierwsze właśnie z Jastrzębiami z Atlanty.

Wyniki środowych spotkań NBA:

Charlotte Bobcats - Toronto Raptors 116:81

Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 86:73

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 113:110

Orlando Magic - Miami Heat 98:99

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 88:98

New Orleans Horners - Milwaukee Bucks 102:99 (po dogr.)

Houston Rockets - Dallas Mavericks 99:130

San Antonio Spurs - Golden State Warriors 118:104

Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 126:111

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 111:124

Portland Trail Blazers - New Jersey Nets 93:83

Sacramento Kings - New York Knicks 111:97