RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tramwaj zderzył się z autobusem w Zabrzu. Są ranni

Publikacja: Wtorek, 1 grudnia (09:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzynaście osób zostało rannych w porannym zderzeniu tramwaju z autobusem miejskim w Zabrzu. Ich obrażenia nie są poważne. Ruch tramwajowy z Rudy Śląskiej do Zabrza jest wstrzymany.

Chociaż w pojazdach było wielu pasażerów, ich obrażenia to w większości skaleczenia, otarcia i potłuczenia. Część rannych została opatrzona na miejscu przez pogotowie.

Wypadek wyglądał groźnie: tramwaj wjechał dokładnie w środek dużego, przegubowego autobusu, który skręcał na skrzyżowaniu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winę za zderzenie może ponosić kierowca autobusu, który najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: