RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tiereszkowa marzy o Marsie

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Walentina Tiereszkowa marzy o powrocie w kosmos. Pierwsza w świecie kosmonautka, która obchodzi dziś siedemdziesiąte urodziny, ujawniła, że chciałaby polecieć na Marsa, choćby miał to być lot tylko w jedną stronę.

Gdybym miała pieniądze, chciałabym polecieć na Marsa - wyznała w wywiadzie dla dziennika "Komsomolskaja Prawda" Tierieszkowa. Byłabym gotowa polecieć i już nie wracać - dodała.

Tiereszkowa pierwszy i ostatni raz była w kosmosie 43 lata temu; w czerwcu 1963 roku 25-letnia kosmonautka spędziła 71 godzin na orbicie okołoziemskiej. Jej wyprawa na pokładzie statku "Wostok-6" - oznaczała prestiżowy triumf Związku Radzieckiego nad Stanami Zjednoczonymi w wyścigu do gwiazd.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: