W półfinale Polacy zmierzyli się ze znacznie bardziej doświadczoną parą serbską Mają Umicević i Nikolą Mitro.
Mistrzowie świata dominowali od początku pierwszego seta. Polacy popełnili sporo błędów własnych i przegrali partię (2:12). W drugiej poszło im nieco lepiej. Choć Serbowie mieli piłkę meczową, to Polacy zdołali doprowadzić do remisu (11:11). Niestety w kluczowej akcji 17-letni Pokwap popełnił podwójny błąd serwisowy i mecz wygrali Serbowie.
Polskiej parze pozostała walka o brąz. W meczu o najniższe miejsce na podium Biało-Czerwoni zmierzyli się z Lukasem Flaksem i Gabrielą Zachową. Polacy poirytowani porażką w półfinale z dużym animuszem rozpoczęli walkę o trzecie miejsce.
W pierwszej odsłonie Biało-Czerwoni okazali się znacznie lepsi od rywali (12:6). Drugą odsłonę nasi reprezentanci rozpoczęli od prowadzenia 6:0, ale później Czesi wyrównali. Przy stanie 10:10 o czas poprosił polski zespół. Po przerwie to nasza para zdobyła dwa punkty i wygrała spotkanie.
Złoto igrzysk wywalczyła para węgierska - Lea Vasas i Balazs Katz. Srebro trafiło do pogromców polskiej pary - Mai Umicević i Nikoli Mitro.