RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwedzi kontra Gazociąg Północny

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szwedzi chcą przeszkodzić w budowie Gazociągu Północnego. Władze w Sztokholmie obawiają się, że inwestycja rosyjskiego Gazpromu może stanowić zagrożenie terrorystyczne i szpiegowskie - tak informuje rosyjska „Niezawisimaja Gazieta”.

Szwedzi robią wszystko, by maksymalnie odsunąć od swoich granic platformę serwisową, czyli sztuczną wyspę, która ma kontrolować działanie gazociągu. Gazprom liczy jednak, że tak się nie stanie, bo cała Unia Europejska zainteresowana jest inwestycją- podkreśla rosyjski dziennik.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: