RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szkła kontaktowe pomogą piłkarzom?

Publikacja: Czwartek, 8 czerwca (19:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czyżby pojawił się nowy środek „dopingujący”? Chodzi o nowoczesne szkła kontaktowe, które mogą pomóc piłkarzom w grze. Informacje na ich temat pojawiły się już w ubiegłym roku. Dopiero teraz jednak mogą zadebiutować na prawdziwie wielkiej sportowej arenie.

Soczewki o rozmiarach większych niż tęczówka oka produkuje się w dwóch kolorach – bursztynowym i szaro-zielonym. Pierwsze poprawiają widoczność szybko poruszających się obiektów i można je podobno wykorzystać w takich sportach jak tenis, baseball czy piłka nożna.

Drugie pomagają biegaczom, jeźdźcom czy np., golfistom w lepszym odczytywaniu nierówności terenu. Soczewki były już testowane między innymi przez graczy Manchesteru United i amerykańskiej ekipy na niemiecki mundial. Nie jest jednak jasne czy piłkarze zdecydują się ich używać na samych mistrzostwach. Szybko się jednak przekonamy. Wystarczy głęboko spojrzeć im w oczy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: