RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szanghaj: Koniec z piżamami na ulicach

Publikacja: Piątek, 6 listopada (11:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szanghaj zainicjował kampanię zniechęcania mieszkańców tego miasta do noszenia piżam na ulicy. W 2010 roku w mieście odbędzie się światowa wystawa Expo. Noszenie piżamy w środku miasta jest bardzo rozpowszechnione wśród mieszkańców i traktowane jako wygodna tradycja.

Wolontariusze będą na ulicach miasta przekonywać mieszkańców do rezygnacji z noszenia piżam w miejscach publicznych w związku ze zbliżającą się wystawą.

Zwolennicy kampanii antypiżamowej określają osoby pojawiające się w miejscach publicznych w nocnym stroju jako "wizualne zanieczyszczenie" Szanghaju, stanowiącego symbol chińskiej modernizacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Chiny

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: