RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Świąteczna kartka ma już 167 lat

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pierwszy raz życzenia w ten sposób wysłał z Londynu szesnastoletni William Egley. Było to w 1842. Choć jego przedsięwzięcie nie znalazło uznania u adresata, już w kolejne święta pojawiły się w sklepach Wielkiej Brytanii kartki wykonane na indywidualne zlecenie dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta.

Dzisiaj - mimo triumfu internetu - Brytyjczycy nie wyobrażają sobie świąt bez tradycyjnych kartek. Wieszają je nad kominkiem. Po co? Posłuchaj relacji londyńskiego korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: