Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na wiosnę 2010 roku przeprowadzi wśród mieszkańców ankietę, która odpowie na pytanie jakiej rekompensaty za swoje domostwa oczekują mieszkańcy.
Możliwe są różne warianty, mówi rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski: wypłata odszkodowania, nowe mieszkanie lub budowa jednego bloku dla wszystkich zameldowanych w Starych Babkach.