Według gazety, Polska zamierza w Rydze skrytykować projekt budowy Gazociągu Północnego, a Niemcy podjąć próbę odebrania Warszawie monopolu na dyskutowanie o kryzysie na Ukrainie.
Polska jest zagorzałym krytykiem budowy Gazociągu Północnego, który ominie jej terytorium. Zamiast tej magistrali Warszawa proponuje poparcie budowy gazociągu Nabucco, który pozwoli na dostarczanie do Europy gazu z Azji Środkowej z pominięciem Rosji - wyjaśnia dziennik.
W rozpoczynającym się dziś dwudniowym, nieformalnym szczycie w Rydze wezmą udział prezydenci Austrii, Finlandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Węgier i Włoch.