RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spada liczba mieszkań oddawanych do użytku

Publikacja: Poniedziałek, 16 marca (12:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Liczba mieszkań oddanych do użytku w 2009 roku spadnie do 130-150 tys. ze 165 tys. oddanych do użytku w 2008 - szacuje Jacek Bielecki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

W 2009 roku nastąpi konsumpcja boomu mieszkaniowego sprzed 2-3 lat. Na polskim rynku mieszkaniowym mamy do czynienia z dużą amplitudą popytową oraz z krótkim cyklem koniunkturalnym - dodał Bielecki na seminarium na temat rynku nieruchomości i budownictwa w dobie kryzysu. Dla rynku mieszkaniowego fatalne będą lata 2010-2012. Obecnie deweloperzy wstrzymują około 80 proc. inwestycji. Nikt nie chce bowiem budować mieszkań na skład - dodał Bielecki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: