W porównaniu z wynikami z sierpnia poparcie dla PiS zmniejszyło się o 2 punkty procentowe. Na drugim miejscu znalazło się PO, z poparciem 30 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów. W ciągu miesiąca partia rządząca zyskała 3 punkty procentowe.
Do Sejmu weszłyby również: formacja Pawła Kukiza "Kukiz'15", na którą we wrześniu chciało zagłosować 7 proc. badanych, ugrupowanie Nowoczesna Ryszarda Petru (6 proc. głosów) oraz PSL (5 proc).
Poniżej wyborczego progu znalazła się Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, która zdobyła co prawda taki sam wynik jak PSL (5 proc.), jednak jako koalicja wyborcza spełnić musi wyższe wymagania. Wynik bliski wyborczego progu osiągnęło jeszcze ugrupowanie KORWIN (4 proc. głosów).
Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo w dniach 17-23 września na liczącej 972 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
(mal)