RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śmigłowiec USA zestrzelony pod Bagdadem

Publikacja: Wtorek, 3 lipca (07:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykanie stracili w Iraku kolejny śmigłowiec. Maszyna została zestrzelona pod Bagdadem potwierdziło dowództwo sił USA w Iraku. Załoga się uratowała.

Śmigłowiec OH-58D Kiowa Attack musiał awaryjnie lądować po ostrzale z ziemi. Załogę - dwóch rannych pilotów - uratował inny śmigłowiec.

Uszkodzoną maszynę zniszczył rakietami amerykański samolot. Wg agencji AFP, od początku roku w Iraku zestrzelono w sumie 12 amerykańskich śmigłowców, w tym dwa należące do prywatnych firm ochroniarskich.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: