RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śledztwo ws. wypadku autobusu z dziećmi

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura Rejonowa w Lubinie na Dolnym Śląsku wszczęła śledztwo w sprawie wczorajszego wypadku autobusu z dziećmi. Autobus uderzył w stojący przy drodze budynek w miejscowości Osiek. Rannych zostało 21 osób, 3 z nich są w szpitalu.

Prokuratura chce powołać biegłych, którzy ocenią m.in. stan techniczny autobusu. Inni eksperci będą badać staranowany budynek.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 15 na drodze z Wrocławia do Zielonej Góry. Autobus PKS wiózł głównie dzieci i młodzież wracające ze szkół w Lubinie do okolicznych wsi. Kierowca autobusu był trzeźwy. Tłumaczył, że zawiodły hamulce.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: