RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Wyciek z cysterny z chemikaliami

Publikacja: Czwartek, 6 lipca (12:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Raciborzu na Śląsku doszło do wycieku z cysterny przewożącej chemikalia. Zablokowana została droga w kierunku Rybnika oraz trasa kolejowa Kędzierzyn-Chałupki. Jak informują strażacy, nie ma zagrożenia skażeniem ekologicznym.

Do wycieku doszło, ponieważ ciężarówka zaklinowała się pod wiaduktem kolejowym. Cysterna zablokowała drogę, a linię kolejową zamknięto, bo nie wiadomo, czy samochód nie uszkodził konstrukcji wiaduktu.

W cysternie przewożono pewien rodzaj rozpuszczalnika. W chwilę po uszkodzeniu wyciekało z niej 5 litrów substancji na minutę. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Strażacy zbierają chemikalia do specjalnych wanienek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: