Do wycieku doszło, ponieważ ciężarówka zaklinowała się pod wiaduktem kolejowym. Cysterna zablokowała drogę, a linię kolejową zamknięto, bo nie wiadomo, czy samochód nie uszkodził konstrukcji wiaduktu.
W cysternie przewożono pewien rodzaj rozpuszczalnika. W chwilę po uszkodzeniu wyciekało z niej 5 litrów substancji na minutę. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Strażacy zbierają chemikalia do specjalnych wanienek.