RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Senat ogranicza podwyżki w służbie zdrowia

Publikacja: Czwartek, 20 lipca (14:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Senat ogranicza grono pracowników służby zdrowia, którzy w październiku mają dostać 30-procentowe podwyżki. Senatorowie wprowadzili poprawkę, która wyższe pensje przyznaje tylko tym, którzy teraz co miesiąc dostają nie więcej niż siedmiokrotność przeciętnego wynagrodzenia.

Ustawę już z poprawkami poparło 56 senatorów, 19 było przeciwnych, a 12 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z zapisami, od października podwyżki mają dostać pracownicy etatowi i kontraktowi – zarówno w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. Teraz ustawa trafi do Sejmu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: