RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Schlierenzauer triumfuje, Ziobro 19. w Lillehammer

Publikacja: Sobota, 6 grudnia (16:24) Aktualizacja: Sobota, 6 grudnia (18:00)

Trzech polskich skoczków narciarskich wystartowało w drugiej serii konkursu w Lillehammer. Zawody wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer. Najlepszy z Polaków - Jan Ziobro - był 19.

Drugie miejsce zajął Norweg Anders Fannemel, a trzecie Austriak Michael Hayboeck.

Na 21. pozycji konkurs ukończył Klemens Murańka, a 29. był Aleksander Zniszczoł.

Lider klasyfikacji Pucharu Świata pozostał Szwajcar Simon Ammann, który nie awansował do serii finałowej.

W Lillehammer, podobnie jak wcześniej w Klingenthal i Kuusamo, nie startował dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi i obrońca Kryształowej Kuli - Kamil Stoch, który leczy kontuzję stawu skokowego.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: