RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Salmonella w Przemyślu. 21 osób trafiło do szpitala

Publikacja: Poniedziałek, 15 czerwca (13:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pacjenci, którzy trafili do szpitala w Przemyślu z objawami salmonelli czują się dobrze. Grupa 21 osób trafiła do tej placówki na Podkarpaciu w czwartek i piątek. Lekarze poinformowali sanepid o pacjentach, którzy mają te same objawy zatrucia. Szybko okazało się, że źródłem zakażenia są lody w kawiarni w centrum Przemyśla.

Powiązaliśmy to i określiliśmy, że być może jest to powodowane przez zakażenie pokarmowe. Dotyczyło to jednego punktu. Unieruchomiliśmy ten punkt lodów. Pobraliśmy próbki, wymazy sanitarne i czystościowe - tłumaczył Adam Fidor, dyrektor sanepidu w Przemyślu.

Choroba już się nie rozwija. Według informacji służb sanitarnych, pechowe lody mogło zjeść około 200 osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: