RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rząd wzywa Japończyków do oszczędzania energii

Publikacja: Środa, 16 marca (06:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japoński rząd wezwał rodaków by powstrzymali się od kupowania paliwa na zapas i zaczęli oszczędzać energię. Zapowiedział także powołanie rezerwistów do akcji na obszarach dotkniętych kataklizmem.

Ludzie powinni ograniczyć zakupy paliwa i zużycie gazu, gdyż są one teraz bardzo potrzebne na obszarach dotkniętych przez trzęsienie ziemi i tsunami - powiedział rzecznik rządu Yukio Edano.

Agencja Kyodo poinformowała, że rząd zaakceptował plan powołania rezerwistów do udziału w akcji ratowniczej i usuwaniu zniszczeń.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: