RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjska biathlonistka na dopingu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjska biathlonistka Olga Pylewa została przyłapana na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. Zdobywczyni srebrnego medalu w biegu na 15 kilometrów została zawieszona przez MKOl w prawach zawodniczych.

Zawodniczce odebrano także medal. To pierwsza dyskwalifikacja spowodowana wykryciem dopingu na tegorocznych igrzyskach.

Odsunięcie Rosjanki powoduje, że Polka Krystyna Pałka przesuwa się na piąte miejsce w klasyfikacji biegu. Oznacza to, że zawodniczka notuje najlepszy w historii polskiego kobiecego biathlonu występ olimpijski.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: