RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjska bania sposobem na upały i... brak wody

Publikacja: Środa, 16 lipca (20:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy tygodnie bez ciepłej wody - tak latem o swoich mieszkańców i turystów dba Moskwa. Z powodu czyszczenia rur przez 21 dni można brać tylko zimny prysznic.

W okresie planowego wyłączania wody tradycyjnie banie przeżywają prawdziwe oblężenie. Na banie trzeba mieć jednak czas. Inni ratują się sprawdzonymi przez lata sposobami: Jest gaz. Stawia się wielki baniak z wodą, podgrzewa i myjemy się.

Nieoceniona jest też sąsiedzka i rodzinna pomoc, bo jeżeli w jednym domu nie ma ciepłej wody, to najpewno kilka ulic dalej już jest. Wyłącznie odbywają się nie tylko planowo, ale także etapami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: