RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjscy oficerowie wrócili do Moskwy

Publikacja: Wtorek, 3 października (06:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gruzja uwolniła rosyjskich oficerów oskarżonych o szpiegostwo. Wieczorem odlecieli z Tbilisi do Moskwy. Czy to uspokoi Kreml, który zdecydował o zamknięciu wszystkich przejść granicznych z Gruzją, wstrzymał transport lądowy, morski i lotniczy?

Sankcje na razie nie zostaną zniesione. Mimo powrotu do Moskwy rosyjskich oficerów władze nie zdecydowały się nawet na jeden pojednawczy gest wobec Gruzji.

Wprawdzie zdaniem ekspertów napięcie w stosunkach dwustronnych nieco spadnie, ale konflikt będzie trwał. Połączenia lotnicze lądowe i morskie prawdopodobnie zostaną przywrócone, ale w najlepszym wypadku dopiero za kilka tygodni. Choć nie można wykluczyć, że Moskwa je utrzyma, zwłaszcza że w stolicy powszechnie uważa się, że właśnie dzięki sankcjom oficerowie wywiadu wojskowego zostali uwolnieni.

Dodajmy, że w uwolnieniu rosyjskich wojskowych pośredniczyła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: