Uczestnicy szczytu Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej w Mińsku porozumieli się w sprawie utworzenia wspólnej strefy gospodarczej, w której będą obowiązywać jednolite przepisy handlowe, transportowe i telekomunikacyjne. Od przyszłego roku w trzech byłych republikach sowieckich zacznie obowiązywać jedna stawka celna.
Na zmianach skorzystąją przede wszystkim Białoruś i Kazachstan. Towary pochodzące z tych krajów będą miały łatwiejszy dostęp na rosyjski rynek. Dotyczy to głównie alkoholu, odzieży, obuwia i artykułów gospodarstwa domowego. Kazachstan i Białoruś zyskają również na obniżeniu stawek celnych ropy i energii elektrycznej importowanej z Rosji.