RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja chce otworzyć kopalnie na… Księżycu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosja chce otworzyć kopalnie na Księżycu, gdzie – zdaniem naukowców – mogą się kryć źródła energii pokrywające potrzeby Ziemi na najbliższe tysiąc lat. Ambitne plany budowy księżycowych kopalń przedstawił w Moskwie szef jednej z rosyjskich spółek.

Plany przewidują budowę stałej bazy na Księżycu już w ciągu najbliższych 10 lat i rozpoczęcie wydobywania izotopu helu-3 do 2020 r. Izotop ten miałby być wykorzystywany do zasilania w przyszłości elektrowni termonuklearnych. Niestety na razie takie elektrownie nie istnieją.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: