RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rodzice nie będą płacić za pobyt w szpitalu z dzieckiem

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Zdrowia chce, by szpitale otrzymywały zwrot pieniędzy za pobyt rodziców w szpitalu w czasie choroby dziecka. Obecność bliskich pomaga w wyzdrowieniu maluchów, ale też kosztuje.

Na razie koszty ponoszą rodzice. W łódzkim szpitalu im. Marii Konopnickiej tylko za łóżko trzeba zapłacić 10 złotych. To zupełnie niepotrzebny wydatek, a konieczny żebym musiała tutaj zostać - mówi jedna z matek. Jeśli rodzice nie zapłacą, koszty ich pobyt w szpitalu musi pokryć i tak zadłużona już placówka.

Minister Religa zapewnia, że rozumie sytuację i obiecuję zmiany. Rachunkami za rodziców oprócz szpitala podzieli się ministerstwo pracy i spraw społecznych. Na razie to jedyne znane szczegóły pomysłu.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: