Ten pomnik to jeden z najważniejszych symboli rosyjskiej stolicy. Przez ostatnie sześć lat wątpiono, że rozłożony na 5 tysięcy elementów, kiedykolwiek wróci na swoje miejsce.
Ludzie nie ukrywali radości: To jedyny pomnik naszej sowieckiej epoki, poświęcony tak naprawdę pracy, rozwojowi i intelektowi. Było bardzo smutno patrzeć na to puste miejsce, a teraz w duszy ciepło i radośnie. Udało się i pomnik wrócił na miejsce -mówili korespondentowi RMF FM Przemysławowi Marcowi mieszkańcy Moskwy.