Robert Lewandowski zdobył cztery bramki we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 6:0.

Robert Lewandowski /Andrej Cukić /PAP/EPA

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w 53. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Kolejne gole dołożył w 60., 64. i 68. minucie. W 77. minucie został zmieniony. Ostatecznie mistrz Niemiec, który awans do 1/8 finału zapewniony miał już wcześniej, wygrał w stolicy Serbii 6:0.

Nie wiem, jak wysoko w moim rankingu był ten mecz. Najważniejsze było to, że zagraliśmy znakomicie - powiedział Lewandowski po ostatnim gwizdku sędziego w Belgradzie. Mogłem zdobyć jeszcze dwa gole, ale grunt, że dobrze się bawiliśmy - dodał. Realizujemy nasz plan i wychodzimy na boisko, żeby wygrywać - podkreślił Polak.

Wtorkowa wygrana Bayernu Monachium z Crveną Zvezdą Belgrad 6:0 jest jedną z najwyższych w historii piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rekordzistami są Real Madryt oraz Liverpool, które wygrały swoje mecze po 8:0 - odpowiednio, z Malmoe FF w 2015 roku i z Besiktasem Stambuł osiem lat wcześniej.

Robert Lewandowski ma już 10 goli w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. To daje mu samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Drugi jest Norweg Erling Haaland z FC Salzburg, który ma siedem trafień, ale w środę może poprawić dorobek.

Wcześniej polski napastnik mógł się pochwalić takim osiągnięciem w kwietniu 2013 roku. Jeszcze w barwach Borussii Dortmund strzelił cztery bramki w konfrontacji z Realem Madryt (4:1).

Robert Lewandowski zdobył w sumie 63 gole w Lidze Mistrzów. To daje mu piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów. Od czwartego Karima Benzemy dzieli go już tylko jeden gol.