RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rezygnacja ambasadora USA przy ONZ

Publikacja: Wtorek, 5 grudnia (07:42) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent USA George W. Bush stracił kolejnego bliskiego współpracownika. Ze stanowiska zrezygnował amerykański ambasador przy ONZ, John Bolton.

Przyjąłem rezygnację ambasadora Johna Boltona. Nie jestem z tego powodu zadowolony – zastrzegł amerykański przywódca.

Bolton dostał stanowisko w specjalnym trybie. W sierpniu ubiegłego roku prezydent wykorzystał fakt, że kongresmani i senatorowie wyjechali na wakacje.

Ta tymczasowa nominacja wygasa w przyszłym miesiącu, a senatorowie - nawet z Partii Republikańskiej - zapowiadali, że Bolton musi odejść.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: