RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Resort transportu nie zapłaci za stare tablice

Publikacja: Wtorek, 18 lipca (06:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Resort transportu nie zwróci pieniędzy wydziałom komunikacji za stare, niewykorzystane tablice rejestracyjne. Taka jest decyzja władz ministerstwa.

Przed 1 maja, od kiedy kierowcy dostają nowe blachy, urzędnicy zamawiali stare wzory. Tłumaczyli, że nie wiedzieli, na jakiej zasadzie będą obowiązywać nowe przepisy. Ministerstwo poinformowało o nich kilka dni przed ich wprowadzeniem. Niektóre wydziały domagają się zwrotu kosztów.

Resort dziś odpowiada, że urzędy powinny wiedzieć, jakie będą przepisy po 1 maja, Urzędy samorządowe są częścią administracji publicznej i wiedza o przepisach jest obowiązkiem również urzędników samorządowych - mówi Jerzy Polaczek. Minister zapomniał, że to ministerstwo do końca trzymało wszystkich w niepewności. Tylko łódzkim urzędzie zalega kilka tysięcy starych tablic, za które zapłacono ponad 200 tys. złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: